SIA Siluflora

SIA Siluflora to rodzinna firma z doświadczeniem w produkcji najwyższej jakości podłoży ogrodniczych i profesjonalnych substratów torfowych z Łotwy.

Siedziba naszej firmy mieści się w samym centrum krajów Pribałtyki ( Litwa, Łotwa, Estonia ) bogatych w najwyższe jakościowe naturalne surowce torfowe na świecie.

Jesteśmy zlokalizowani w odległości 50km od największego portu morskiego na Pribałtyce – w Rydze oraz przy głównym szlaku transportowym drogowym, dzięki czemu nasze produkty są eksportowane na cały świat w ekspresowym tempie.

Fabryka Siluflory

Firma jest jednym z nielicznych producentów wykorzystujących ze źródeł torf wysoki oraz torf czarny pochodzący z torfowisk na terenach ekologicznie czystych.

Produkujemy produkty mieszane w zależności od zastosowania, tworzymy kompozycje torfu wysokiego, przejściowego, niskiego, piasku drenażowego i innych dodatków. Wszystkie produkty zawierają niezbędne makroelementy N-P-K-Mg oraz mikroelementy Fe, Mn, Cu, Zn, Mo w zależności od wymagań naszych klientów.

Posiadamy nowoczesny zakład produkcyjny wyposażony w automatyczne linie produkcyjne z maszynami i systemami o wysokich technologicznie rozwiązaniach. Prowadzimy kontrolę jakości na całym etapie produkcyjnym od surowca po końcowy produkt.

Dysponujemy własnym laboratorium, gdzie na bieżąco kontrolowane są właściwości fizyczne torfów oraz testowane nowe specjalistyczne receptury, które przekładają się na stabilniejszy i bardziej owocny wzrost upraw. Korzystamy z doświadczeń naszych Klientów i Partnerów, na podstawie których tworzymy nowe, perfekcyjnie opracowane receptury Naszych produktów.

Nasze podłoża są wykorzystywane w najbardziej profesjonalnych i wymagających gospodarstwach ogrodniczych i warzywniczych na całym świecie oraz nieustannie rozwijają europejskie i światowe rynki.

Dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym pakujemy substraty torfowe i torfy w opakowania od 20 L do 250 L oraz bigbale 6m3.

Konsultacje naszych ekspertów, a także najwyższej jakości surowce, umożliwiają szerokie spektrum stworzenia wyjątkowych receptur substratów, idealnie dopasowanych do potrzeb naszych Klientów. Badania nad nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie podłoży torfowych prowadzone są przez naukowców w kilku laboratoriach badawczych w Europie.

Dzięki wysokim standardom nasi klienci zawsze otrzymują produkt najwyższej klasy.

Nasz zespół młodych i utalentowanych ludzi, fachowo przygotowanych do swojej pracy, to decydujący czynnik wpływający na najwyższą jakość produktu oraz współpracy między nami, a naszymi partnerami.

TUV Rheinland logo
Logo gwiazda branży ogrodniczej
Logo gwiazda branży ogrodniczej